Termékek
Az MSA Latchways zuhanásgátló megoldásai kivételes sokoldalúságot kínálnak. Minden egyes rendszer egyedileg kerül összeszerelésre a speciálisan kialakított alkatrészekből. Ezek az egyedileg összeszerelt rendszerek aszerint is specifikálhatóak, hogy vízszintesen, függőlegesen, hajlatokban, vagy emelkedőkön működjenek.
A Latchways rendszerek alkalmazhatók új épületeknél, szerkezeteknél, vagy utólag, már meglévőknél. Megfelelően alkalmazhatók továbbá hidak, tornyok, irodaházak, gyártó üzemek, szórakoztató központok és tengeri fúrótornyok esetében is. A Latchways megoldások bizonyítottan tartósak és megbízhatóak gyakorlatilag minden éghajlati és környezeti feltétel mellett.
Latchways vízszintes rendszer leírása
Az elmúlt 15 évben a Latchways élen járt a “tetőn rögzített” rendszerek megjelenésében és a szabadalmaztatatott Constant Force® oszlop technológiájának egyesítésében. A “tetőn rögzített” sokkal inkább a teljes tetőrendszerre telepített leesésvédelemre vonatkozik, mint a hagyományos eljárással a tetőn keresztül az épület szerekezetéhez csatlakoztatott kikötési pontra.
Egy ilyen alapvető a terhelés szabályozásra és a csatlakoztatás módjára vonatkozó változtatás a piacon elszaporodott másolatok miatt szükségszerűvé vált. A vállalkozók, az ügyfelek és a végfelhasználók biztosak kell legyenek benne, hogy a választott termék megfelel az adott célnak.
Azért hogy ez teljesüljön, a Latchways belekezdett egy szigorú kétlépcsős tesztelési eljárásba együttműködve a legtöbb tetőrendszer gyártóval. Ennek eredményeképp a Latchways egyedülálló termékportfóliót biztosít bizonyított teljesítménnyel, meghaladva az elvárt színvonalat.
Hagyományos tetőn átmenő oszlop CFP állandó erőhatású tetőn rögzített konzol
Tesztelési eljárás
Dinamikus leejtés teszt—1. fázis
Ez a legjellemzőbb tesztelési eljárás a tetőn rögzített oszlop/tetőszerkezet együttesnél, ez esetben a Latchways 300 kg tömeget használ (megegyezik 3 dolgozó tömegével), melyet 1,5 m-ről ejt le ahol egyetlen oszlop csatlakozik a tetőszerkezethez.
Fontos megjegyezni, hogy az EN 795 (leesésvédelem követelmények és tesztelés) csupán 100 kg tömeg (1 dolgozó tömege) leejtését írja elő a kikötő eszközön.
Többirányú tesztelés
1. Összeillesztés, profil, vagy alaplap irányában (Inline with the seam)
2. Összeillesztés, profil, vagy alaplapra merőlegesen (Across the seam)
3. Összeillesztéssel, profillal, vagy alaplappal 45º -ot bezáróan (csak statikus terhelés)
Hogy biztosítva legyen a felhasználók maximális védelme minden egyes oszlop magába foglalja a Latchways egyedülálló minden irányú Constant Force energiaelnyelőjét, biztosítva az oszlop “kibomlását” és minden irányban szabályozott terhelését.
Csak abban az esetben tekinthető az eljárás megfelelőnek, ha a tesztek sikeresen lezajlanak, a tető sértetlenségének megőrzése mellett a teszt tömeg zuhanása megáll 10 kN jellemző terhelés csúcsnál. Ekkor a Constant Force oszlop telepíthető egy adott tetőszerkezetre zuhanás visszatartó alkalmazásoknál, megengedve az előre látható téves használatot vagy használható a rendszer az esést követő mentésre.
Energiaelnyelés összehasonlítás
Hogy tovább elemezzük a Constant Force technológiát, egy potenciális energiaelnyelés összehasonlítását vázoljuk fel a Latchways Constant Force oszlopnál és egy EN 795 által értékelt kikötési pontnál.
Energia bevitel= Tömeg (kg) x Gravitációs gyorsulás (m/s2) x Magasság (m)
Latchways Latchways teszt
300 x 9.81 x 1.5 = 4,415 Joules
EN 795 EN 795 teszt
100 x 9.81 x 1.5 = 1,472 Joules
Tehát a Latchways Constant Force Post-nak háromszor nagyobb energiaelnyelő képessége van, mint az EN 795 által értékelt kikötési pontnak.
Statikus terhelés teszt – 2. fázis
A Latchways hogy meghatározhassa a megfelelő biztonsági faktort, minden 1. fázisú teszt tárgya lesz egy meghatározott ideig tartó statikus terhelésnek. Ahol a 2-es biztonsági faktor elvárt, ott a teljes szerkezet, beleértve a Constant Force oszlopot ellen kell álljon egy olyan értékű statikus terhelésnek , mely egyenértékű az 1-es fázis során elért munkaterhelés kétszeresével. A Constant Force oszlop esetében a 10 kN-t meg kell emelni 20 kN-ra, tartani kell 3 percig és a rendszerelemek nem sérülhetnek. Amennyiben az 1-es és 2-es fázisú tesztelés sikeresen lezajlott a Constant Force oszlop telepíthető zuhanás visszatartó rendszer alkalmazásokba egy adott tetőszerkezetre.
Rendszer elemek
Felismerve a teljes mértékben üzembiztos megoldás telepítésének fontosságát a lehető legtöbb tetőszerkezetre, világszerte tetőgyártókkal egyeztetve alkottuk meg a tökéletesen kompatibilis kikötési pontot: a Latchways Constant Force oszlopot. Csupán néhány komponenssel a Constant Force technológia úgy tervezhető hogy szinte minden tetőkialakításhoz illeszkedik.
Latchways Transfastener™
A felhasználó teljes testhevedert és energiaelnyelő kikötőkötelet visel, mely folyamatosan csatlakoztatva van a rendszerhez a Transfastener segítségével. Ez az MSA innovatív eszköze mely képes átgördülni a közbenső sodrony tartókon. Belépő terminál nélküli rendszereknél eltávolítható Transfastener használható.